Kontak Eylül Ayında Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

Konak Belediyesi ve Kentimiz İzmir Derneği’nin, İzmir Kalkınma Ajansı’nın katkıları sayesinde restore ederek ayağa kaldırdığı, Tarihi İstiklal İlkokulu’nun restorasyonu tamamlandı.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, dönüşümün tamamlanması kapsamında merkeze ilk ziyaretini gerçekleştirdi. Tarihi yapının eski işlevinin modernize edilerek sürdürüldüğü projede kapılar, çocuk ve gençlere açılmak için gün sayıyor. Kontak – Yenilikçi Öğrenme Merkezi ismiyle hizmet verecek olan yapı  6-18 yaş aralığında bulunan çocuk ve gençlere yaratıcı bilim atölyeleri sunmayı hedefliyor. Yaklaşık iki yıl süren çalışmaların ardından tarihi yapı, kent yaşantısına yeniden kazandırılıyor.

Örnek Proje

Gerçekleşen ziyaret kapsamında Konak Belediye Başkanı Abdül Batur şunları söyledi: “Gençlerimiz için harika bir merkezi hayata geçirmenin keyfini yaşıyoruz. Onların yenilikleri öğrenmeleri, teknolojiyle uğraşmaları için bir merkez oluşturduk. Kontak – Yenilikçi Öğrenme Merkezi, Eylül’de kapılarını açacak.

Ayrıca projenin güzel bir iş birliği modeli ile hayata geçirildiğini belirten Batur, “Okulumuz özellikle bölgede yaşayan çocuklarımıza hizmet verecek önemli bir merkez olacak. Merkezimizde astronomi, matematik, robotik kodlama, el sanatları ve arkeoloji alanlarında uygulamalı atölyeler yapılacak. Ayrıca teknoloji okuryazarlığını geliştirici aktiviteler de düzenlenecek. Pandemi nedeniyle eğitimden uzak kalan çocuklarımızı bu tür faaliyetlerle desteklemek istiyoruz.” dedi.

Kontak – Yenilikçi Öğrenme Merkezi’nin örnek bir proje olduğunu belirten Batur, çocukların bilimi deneyerek, yaşayarak öğrenmesini sağlayacaklarını söyleyerek projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Leave a comment