Saraybosna Maker Fuarı’ndaydık! 

Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen TwinHubs hareketlilik programı çerçevesinde, ortağımız FabLab Saraybosna ile birlikte Bosna Hersek’in Mostar kentinde düzenlenen fuara katıldık.

Maker Fuarları, yaratıcı ve yenilikçi fikirlere sahip insanları bir araya getiren etkinliklerdir. Saraybosna Maker Fuarı her yıl program ortağımız tarafından düzenleniyor. Bu yıl 2-3 Haziran 2023 tarihlerinde kapılarını ziyaretçilere açan fuar, “Kendin Yap” kavramının merkezde olduğu bir etkinlik olarak gerçekleştirildi. Tasarımcılar, mühendisler, sanatçılar ve teknoloji meraklıları için ilham dolu bir atmosfer sundu. Birbirinden ilginç ürünler, yenilikçi prototipler ve yaratıcılığın sınırlarını zorlayan projeler sergilendi.

Biz de bu özel etkinlikte, FabLab Saraybosna ile birlikte standımızı kurduk ve sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak fuarın uluslararası ziyaretçilerini binlerce kilometre ötedeki Smyrna Agorası’na doğru bir yolculuğa çıkardık.

Ziyaretçiler ile etkileşim halinde olmak, fikir alışverişinde bulunmak ve yeni iş birlikleri kurmak son derece keyifliydi.

Başta program ortağımız FabLab Saraybosna olmak üzere programı finanse eden Avrupa Birliği, Avrupa Yaratıcı Platformlar Ağı (European Creative Hubs Network), Goethe Enstitüsü Belçika Ofisi ve Creative FLIP‘e teşekkür ederiz!