Uluslararası Turnuvaya İki Takım ile Katıldık!

Uluslararası bir turnuva olan “FIRST LEGO League Challenge/Bilim Kahramanları Buluşuyor”a iki takım ile katıldık!

9-16 yaş arası çocukların bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarında yaratıcılık, iş birliği ve problem çözme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan ve uluslararası bir turnuva olan FIRST® LEGO® League Challenge/Bilim Kahramanları Buluşuyor’a katıldık. Turnuva çocukların öz güvenlerini artırmayı, yeni dostluklar kurmalarını ve en önemlisi de eğlenerek öğrenmelerini sağlıyor.
İzmirGaz Robotik Takımı belirlenen tüm görevleri başarıyla tamamladı!
Turnuvada İzmirGaz Robotik Takımı, tasarladığı ve kodladığı robot ile 39 takım içerisinden 5. sıraya yerleşti! Turnuva boyunca tasarlanan robot, belirlenen tüm görevleri başarıyla tamamladı.
Takımın projesi ise su arıtma tesislerinde suyun arıtıldıktan sonra geriye kalan artıklardan oluşan atık su çamurunu enerjiye dönüştürmek üzerine geliştirildi. Böylece daha yeşil bir dünyaya katkıda bulunmak hedeflendi.

İzmirGaz Robotik Takımı’nın başarısını gururla paylaşıyoruz! Genç yetenekleri destekleyerek takımımızın sponsoru olan ve bize güç veren İzmir Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’e teşekkür ediyoruz.

İzdemir Enerji Takımı, projesi ile yüksek gerilim hatlarında enerji kaybına dikkat çekti!

İzdemir Enerji Takımı, yüksek gerilim hatlarında enerji kaybına yol açan korona deşarjındaki hasarı akü kullanarak azaltan bir proje fikri geliştirdi.
Takımımın başarısını gururla paylaşıyor; takımımızın sponsoru olan İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’e teşekkür ediyoruz.