İsmetpaşa İlkokulu’nun Tarihine Işık Tuttuk!

“Benim Kültürüm, Benim Hikâyem” projemizin kapanış sergisini düzenledik!

Kentimiz İzmir Derneği‘nin ana yürütücülüğünde Creative FLIP – Öğrenme Laboratuvarları programı kapsamındaki ‘Benim Kültürüm, Benim Hikâyem’ projemizin kapanış etkinliğini düzenledik!


Proje ile İsmetpaşa İlkokulu’nun tarihine 21. yüzyıl öğrenme metotları ile ışık tuttuk. İlkokulun 22 öğrencisi, Kontak – Yenilikçi Öğrenme Merkezi’nde düzenlenen atölyeler ile robotik kodlama, kültürel miras, üç boyutlu tasarım ve film yapımı gibi farklı konu başlıklarında atölyelere katılarak, okulun köklü mirasını derinlemesine keşfetme fırsatı yakaladı.

3 Mayıs 2023 tarihinde kapanış etkinliği olarak düzenlenen sergimizde İsmetpaşa İlkokulu’nun avlusu içerisinde yer alan tarihi Aya Yanni Kilisesi’nin çan kulesinin üç boyutlu modeli yer aldı. Tamamı okulun öğrencileri tarafından hazırlanan bir sesli rehber de bu modelin özellikleri arasında yer aldı. Proje boyunca kullanılan yenilikçi öğrenme metotları, çocukların kültürel mirasa duyduğu ilgiyi ve bağlılığı güçlendirerek, mirasın sürdürülebilirliğine katkı sağladı.

Projede 2022 yılının Ekim ayından beri birlikte olduğumuz çocuklarımız ile onların ailelerine, İsmetpaşa İlkokulu’nun idari ve öğretmen kadrolarına son olarak da projeyi finanse eden Goethe Enstitüsü Belçika ofisine teşekkür ederiz.