Hayallerimizi Kodladık!

“Hayalimi Kodluyorum” Projesinin tanıtımı için düzenlenen fuarda yer aldık!

Amazon Türkiye ile Hayalime Ortak Ol Derneği tarafından İzmir’in köy okulları için başlatılan “Hayalimi Kodluyorum” Projesinin tanıtımı kapsamında 29 Nisan 2023 tarihinde İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen fuarda yer aldık.

Proje, çocuk ve gençlerin eğitim, spor ve sanatta eşit fırsatlara erişim sağlaması için 2017 yılında İzmir’de kurulmuş olan bir sivil toplum kuruluşu olan Hayalime Ortak Ol Derneği ile Amazon Türkiye tarafından ortaklaşa hayata geçirildi.

Katılımcılar STEM alanındaki becerilerini kullanarak hayallerindeki okulları tasarladı ve kodladı. “Gelecekteki Okulunu Hayal Et” temalı fuarda Kontak – Yenilikçi Öğrenme Merkezi’ni temsilen “Meraklı Sincaplar” takımı, hayallerindeki okullarını tiyatro oyunu, çeşitli resimler ve LEGO tuğlalarından yaptıkları okul binası aracılığıyla sergiledi.

Fuarın amaçları arasında çocukların hayal güçlerini kullanarak geleceğin okullarını tasarlamalarını ve bunu kodlama becerileriyle gerçekleştirmelerini sağlamak yer aldı.

Çocuklarımızın hayallerine ışık tutan bu organizasyon için emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlar ile gönüllülere teşekkür ederiz!