Avrupa’daki Diğer Öğrenme Laboratuvarları ile Deneyim Paylaşıldı

Avrupa’daki Diğer Öğrenme Laboratuvarları ile Deneyim Paylaşıldı

Kentimiz İzmir Derneği’nin Konak Belediyesi ile birlikte yürüttüğü sosyal girişimi Kontak – Yenilikçi Öğrenme Merkezi, Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen Creative FLIP Projesi kapsamında Goethe Enstitüsü, Öğrenme Laboratuvarları Programı’nın bir alt yararlanıcısı olarak proje yürütüyor.

Tüm süreçlerin Kentimiz İzmir Derneği tarafından koordine edildiği projede İsmetpaşa İlkokulu’nun 22 öğrencisi okulun tarihini araştırıyor, farklı disiplinlerden uzmanlar ile bir araya geliyor, çeşitli başlıklarda atölyelere katılıyor.

2022 yılının Kasım ayından itibaren yürütülen projede pek çok faaliyet tamamlandı. Tamamlanan tüm faaliyetlere ilişkin deneyimler, Avrupa’daki diğer Öğrenme Laboratuvarları ile gerçekleştirilen bir çevrim içi toplantıda paylaşıldı.

3 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirilen toplantının katılımcıları arasında aynı zamanda Avrupa Komisyonu, Goethe Enstitüsü Brüksel Ofisi, Lüksemburg Fikri Mülkiyet Enstitüsü ve Avrupa Yaratıcı Platformlar Ağı temsilcileri de yer aldı.