Can Sevil

1975 yılında Almanya’da doğdu. Genç yaşta tiyatroya gönül vererek, 1994 – 1996 yılları arasında bir amatör tiyatronun kurucu-oyuncusu olarak çeşitli oyunlarda sahne aldı.2005 yılında Yaratıcı Drama Eğitimi’ni tamamladıktan sonra çeşitli devlet ve özel okullarda görev yaptı. Eğitmenliğini geliştirmek amaçlı çok sayıda ulusal ve uluslararası kongre ve seminere katıldı. Kendisi de “Büyüklere Oyun Atölyesi” adı altında seminerler verdi. Drama eğitmenliği süresince sınıfında kendi yaptığı/yaptırdığı kuklaları kullanmaya başladı.Bir süre sonra “Kuklanın Eğitimde Kullanılması Ve Sınıf İçi Uygulamalar” üzerine kendi programını oluşturdu ve birçok eğitimciye bu konuda eğitimler verdi.
2008 yılında Ağaçkakan Kukla Atölyesi’ni ortağıyla kurarak kukla yapımı, oynatımı ve atölye geliştirme konusunda uzmanlaştı.Birçok kukla tiyatro oyununun metinlerini yazarak oynatıcılığını üstlendi.Tiyatro oyunlarının dekorlarını tasarlayarak kendisi yaptı.
2018 yılında çalışmalarını genişleterek Ağaçkakan Kukla Sanatı adı altında Anıl Yıkgeç Sevil ile tiyatro ve atölye çalışmalarına devam ediyor.

 

 

Can Sevil
Translate »
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikasını inceleyebilirsiniz.